• Xylitol - březový cukr 350 g

Wolfberry Xylitol je vynikající náhradou běžného cukru. Sladidlo vyrobené z březové kůry. Méně kalorií, nízký glykemický index, bez sacharózy. Bezlepková potravina vyrobena z březové kůry. Xylitol, který můžete znát i jako dřevný, případně březový cukr, patří do skupiny alkoholických cukrů. Používá se jako náhrada řepného cukru a v zemích EU se označuje kódem E967. Má velmi sladkou, ale svěží chuť, je téměř bez vůně a jeho konzistence je ve formě bílého krystalického pudru.

Jako domovská země xylitolu se považuje Finsko, kde je opravdu velmi populární a kde se běžně používá při výrobě žvýkaček a cukrovinek. Jeho sladivost je téměř stejná jako u řepného cukru, ale xylitol dodává organismu asi o 40 % méně kalorií než cukr.

Xylitol nemá žádné vedlejší pachutě, takže jím jde ve všech směrech nahradit klasický řepný cukr. Jeho rozpustnost je 99 %, takže ho lze použít ve studené i teplé kuchyni, při přípravě různých salátů, při pečení, vaření, nebo slazení nápojů. Xylitol má velmi nízký glykemický index, je proto vhodný i pro diabetiky.

Pozor ale, protože psům může xylitol způsobovat velmi vážné zdravotní problémy. U psů, kteří zkonzumují velké množství potravy slazené xylitolem, dochází k náhlému snížení krevního cukru. To může do 30 minut po konzumaci vést ke ztrátě jejich koordinace, ve vzácných případech dokonce k selhání ledvin a koagulopatii.

Dávkování: požadované množství cukru nahraďte xylitolem v poměru 1:1
Skladování: Uchovávejte v chladu, suchu, v uzavřené nádobě.
Složení: xylitol krystalický 100%
Země původu: Finsko
Obsah balení: 350 g

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Xylitol - březový cukr 350 g

  • Kód výrobku: Xylitol 350 g
  • Dostupnost: 100
  • 152,95 Kč

  • Cena bez DPH: 133,00 Kč

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde